Praha

Adam Trunečka

Adam Trunečka
Předseda

adam.trunecka@stan.cz

 

Jitka Černá

Jitka Černá
Místopředsedkyně

cernaj@psp.cz

 

Pražský mSTAN je největší krajskou organizací. Jsme ale především skvělá parta lidí se zájmem o politiku a chutí se vzájemně posouvat. Máme mezi námi zastupitele z městských částí i odborníky na bydlení, rovné příležitosti či Evropskou unii. Stavíme i na zkušenostech dlouholetých starostů, zastupitelů, ale i senátorů a poslanců z Prahy. Pořádáme různé více i méně formální akce, společně děláme naše sociální sítě. Chceš s námi řešit progresivní témata, která jsou důležitá pro mladé lidi v Praze? Přidej se k nám!

Pavel Pospíšek
Tajemník

Naše články:

V Praze proběhl volební sněm, v duchu omlazování vedení

Pražská krajská organizace Mladých starostů a nezávislých si na svém sněmu 26. února zvolila nové vedení. Dosavadní krajská rada v čele s předsedou Lukášem Tůmou se rozhodla předat vedení mladší generaci. Sněm se tradičně konal v budově Hlavní kanceláře hnutí STAN na Malostranském náměstí. Hlavním tématem byla již zmíněná volba nového

Read More »
mSTAN Praha

Mladí Starostové z Prahy se pravidelně účastnili debat na televizních stanicích a podporovali kandidáty hnutí STAN do Poslanecké sněmovny

Během horké fáze kampaně se členové mSTAN Praha v hojném počtu účastnili televizních debat, kde vystupovali politici hnutí STAN. Nejvíc frekventovaným místem, kde mSTAN Praha podporoval kandidáty hnutí STAN, byly pořady TV Barrandov. Hlavně Aréna Jaromíra Soukupa. Paní Věra Železná Kovářová, pánové Tomáš Müller či Jan Lacina anebo také pan Jan Farský velice ocenili velkou účast a podporu v těchto diskusních pořadech. Kromě „barrandovských debat“ se pražský mSTAN účastnil i velkých debat. Za zmínku stojí určitě speciály na TV Prima či poslední předvolební debata na Českém rozhlase. Mladí Starostové z Prahy považují tuto aktivitu vedle kontaktní kampaně v pražských ulicích za velice důležitou, protože každý diskutér se cítí mnohem komfortněji s podporovateli v zádech. Těšíme se zase příště na televizních obrazovkách!

Arina Dolgopolova

O politiku jsem se zajímala vždy, avšak důležitým okamžikem se pro mě stala první účast na mládežnické politické simulaci, když mi bylo patnáct. Od té doby jsem začala hledat další příležitosti, jak se začít víc angažovat v politice, a v roce 2020 jsem se stala členkou mSTANu a registrovanou příznivkyní STANu. Nyní mám za sebou velké množství práce v rámci různých studentských projektů, kampaní či samozřejmě fungování spolku Mladých starostů a nezávislých. Ujmout se funkce předsedkyně naší krajské organizace jsem se rozhodla, protože v pražském mSTANu dlouhodobě působím a osobně vidím změny, které jsem před několika lety nastartovala, z čehož mám obrovskou radost, a chtěla bych v tom i dále pokračovat.

Jitka Černá

Jitka Černá

Vystudovala jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Andragogika a personální řízení. Aktuálně pokračuji v magisterském studiu Veřejné a sociální politiky na Fakultě sociálních věd UK. Od střední školy se věnuji organizaci vzdělávacích projektů pro studenty středních a vysokých škol v Centru politických studií a Studentské radě Filozofické fakulty UK. Pracuji jako PR asistentka poslankyně v Poslanecké sněmovně a jako produkční v Národním muzeu, kde se podílím na realizaci mnoha výstavních projektů. Také jsem založila iniciativu Ženy v politice, v rámci které se snažíme bojovat se stereotypy, které zažívají političky, a přinášíme příklady dobré praxe. Do komunální politiky jsem se rozhodla zapojit především kvůli sociální problematice. Chci, aby se Praha 5, kde žiji od dětství, stala místem, které je přívětivé pro rodiny s dětmi. K tomu potřebujeme dostupné nájemní bydlení, ale také architektonické úpravy veřejného prostoru - například úpravy výšky tramvajových ostrůvků, přístupnosti křižovatek pro chodce a šířky chodníků tak, aby byly vhodné pro jízdu s kočárkem. Všechna tato řešení nejsou finančně náročná a dokážou změnit veřejný prostor tak, aby se v něm dalo lépe žít. Navíc, pokud chceme politiku, která bude řešit důležité věci pro mladé lidi, je nejlepším řešením tuhle politiku sám pomáhat tvořit. Na celostátní úrovni jsem aktivní členkou odborných komisí Starostů a nezávislých pro lidská práva a rovné příležitosti. Jsem první místopředsedkyní krajské mládežnické organizace mSTAN, kde se zaměřuji na programy na podporu mladých političek. Dlouhodobě mě zajímá téma rovnosti mužů a žen na trhu práce a slaďování rodinného a pracovního života. Do mSTANu jsem se přidala hlavně kvůli tomu, že chci více provázat aktivity STAN a mSTAN. Zároveň je podle mě naše mládežnická organizace dobrou startovní čárou do politiky, protože člověk pozná spoustu nových lidí a zjistí, že politika může být i lidská.