V půlce ledna jsme se o víkendu vydali s předsednictvem do Krkonoš, kde mělo probíhat výjezdní zasedání předsednictva mSTAN. Zatímco poslední výjezdní předsednictvo probíhalo v Kolíně, tento rok jsme se vydali do Dolního dvora u Vrchlabí – do penzionu dlouholetého člena a tajemníka STAN v Královehradeckém kraji – Miroslava Sazečka.

V pátek večer jsme se všichni sjeli ze všech koutů České republiky. K naší partě se přidal i zahraniční tajemník mSTAN Martin Procházka. Naopak tajemník spolku Olda Horák se nakonec ze zdravotních důvodů nemohl účastnit.

Páteční večer jsme věnovali diskuzi k nadcházejícím Evropským a Krajským volbám. Tomu jakou roli v nich bude hrát mSTAN, co připravuje velký STAN a o kolika lidech z mSTAN víme, že budou kandidovat v těchto volbách.

Druhý den jsme věnovali diskuzi nad samotným mSTANem. Mluvili jsme o plánovaných změnách ve stanovách, rozšiřování předsednictva, o naší prezentaci na sociálních sítích, fungování discordu a mnoho dalšího. V Sobotu jsme též vyrazili na výlet do Jánských Lázní, kde jsme si též zalyžovali v místním ski areálu (za doporučení děkujeme Dominiku Žilkovi, předsedovi mSTAN Královéhradeckého kraje).

Večer se nesl v duchu společenském a k tomu neodmyslitelně patří i dobrá večeře a hraní stolních her. Moc děkujeme Mirkovi Sazečkovi za dobrou společnost a skvělou večeři! 

V neděli bylo na programu balení a každý jsme se vydali domů.

Musím uznat, že po několika měsících, kdy předsednictvo jednalo primárně on-line, byla toto velmi příjemná změna a konečně to jednání bylo mnohem více produktivní. Zároveň jsme se jako kolektiv opět o trochu víc stmelili, což je nesmírně důležité.

Tak zase někdy!

Vojtěch Vaník
místopředseda mSTAN

předsednitvo mSTAN
Categories: Aktuality