I tento červen se stal opět časem výjezdů pro členy mStan Olomouckého kraje. Tentokrát jsme ve dnech 15. a 16. června na pozvání pana Víta Rakušana, poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a předsedy STAN, zavítali do nádherného středočeského města Kolína, jehož je taktéž starostou.

Celý náš výjezd jsme zahájili na radnici, kde nás pan Rakušan seznámil s historií, s problémy a zajímavostmi o městě a také o komunální politice. Pokračovali jsme prohlídkou Kolína. Navštívili jsme například místní lapidárium nebo synagogu. Do chrámu svatého Bartoloměje jsme se bohužel kvůli probíhajícímu natáčení pohádky nedostali. Ze všeho nejvíc mě překvapilo, jak mnhohdy na první pohled komplikované problémy města lze řešit úplně jednoduše a také jak velkého posunu město pod vedením pana Rakušana dosáhlo.

Po společném obědě jsme se přemístili k památníku bitvy u Kolína, který se nachází u obce Křečhoř, kde si místní obyvatelé připomínají nejvýznamnější vojenský střet v regionu. Následně jsme pokračovali znovu na kolínské radnici, kde jsme si prohlédli historickou oddávací místnost. Celý náš sobotní program jsme ukončili v místní restauraci, kde jsme mimo jiné debatovali o současných politických problémech a budoucích výzvách.

Štepán Hofmann, účastník a člen mSTAN Olomoucký kraj

Categories: Aktuality