Klíčové volby pro budoucnost naší země máme za sebou, jako klíčové jsou označovány každé volby, ale ty letošní byly klíčové oprávněně. Vyhodnotili je tak voliči, kteří přišli v nejvyšším počtu od roku 1998, volební účast překročila o pár desetin 65 %, strany koalice SPOLU a PirSTAN získaly netradičně pevnou většinu 108 poslanců a naše země dostala šanci na lepší budoucnost.

Hnutí STAN získalo 33 mandátů, bude mít zástupce ze všech krajů ČR i z různých věkových skupin a z rozlišných oborů. Mladí starostové pomáhali s kampaní všem Starostům a vyvinuli nemalou aktivitu k podpoře mladých kandidátů, kteří jsou mnozí členy mSTAN. Povedlo se a občané i mladým lidem dali tisíce preferenčních hlasů, které jsou pro ně motivací, že politika má smysl a je podstatnou součástí života každého z nás. Nejlépe nám to předvedla Bára Urbanová, která se dostala do sněmovny a bude v ní reprezentovat mladé kandidáty. Gratuluji Báře, je to pro mSTAN historická chvíle, máme poprvé ve sněmovně poslankyni, naši členku. Stejně tak gratuluji Josefu Flekovi, který ve 33 letech bude také mladým poslancem Starostů.

Děkujeme Starostům, že jsme se mohli v rámci Mladých starostů a nezávislých podílet na kampani a pomoci ke změně společenských poměrů! Hnutí STAN dokazuje, že je otevřeno mladým lidem a že jim má co nabídnout, toho si vážíme a chceme toto rozvíjet. Děkuji všem mladým, kteří se podíleli na kampani a pomohli tomuto úspěchu. Těšíme se na další spolupráci se Starosty!

Jak si vedli mladí kandidáti?

barboraurbanova-poslankyně

Barbora Urbanová
30 let
Středočeský kraj
19 969 hlasů

Nově poslankyně

damianflek_poslanec

Josef Flek
33 let
Jihomoravský kraj
10 337 hlasů

Nově poslanec

adampolansky_kandidat

Adam Polanský
30 let
Středočeský kraj
5 923 hlasů

Zdenakasparova_kandidat

Zdena Kašparová
22 let
Olomoucký kraj
3 782 hlasů

michalulbrich_kandidat

Michal Ulbrich
29 let
Jihomoravský kraj
3 619 hlasů

Štěpán Javůrek
34 let
Karlovarský kraj
2 116 hlasů

Matěj Doležal
24 let
Pardubický kraj
2 179 hlasů

Matěj Hlavatý
27 let
Královéhradecký kraj
3 401 hlasů

Adam Volt
25 let
Královéhradecký kraj
1 724 hlasů

Filip Jimramovský
25 let
Jihomoravský kraj
1 152 hlasů

Tomáš Pavelka,
starosta Mořic, předseda mSTAN

Categories: Aktuality