Pražská krajská organizace Mladých starostů a nezávislých si na svém sněmu 26. února zvolila nové vedení. Dosavadní krajská rada v čele s předsedou Lukášem Tůmou se rozhodla předat vedení mladší generaci.

Sněm se tradičně konal v budově Hlavní kanceláře hnutí STAN na Malostranském náměstí. Hlavním tématem byla již zmíněná volba nového předsednictva. Lukáš Tůma, který z pozice krajského předsedy celý sněm vedl, ze začátku bilancoval úspěchy pražské buňky. Zdůraznil, že se spolek spolupodílel na akci Ukliďme Česko, a to hned několikrát.

Další aktivitou byly debaty s vrcholnými politiky, které pražská organizace uspořádala. Ty se setkaly s úspěchem a solidní návštěvností. Společně se zástupci ostatních mládežnických organizací bylo pořádáno letní setkání ve vinohradských sadech. Lukáš Tůma dále zdůraznil, že pražská buňka je ta nejúspěšnější, co se týká získaných mandátů v komunálních volbách.

Po bilancování úspěšných dvou let se přešlo k volbě předsednictva. Krajská rada pracovala celé období ve složení Lukáš Tůma, Filip Maťha, Jan Karlíček a Jiří Škoda. Rezignoval dosavadní předseda Lukáš Tůma i místopředseda Filip Maťha. Kandidát na nového předsedu krajské rady byl jediný, a to Adam Havlas. Byl zvolen jednomyslně. Stejně tak i nový místopředseda Pavel Reh.

Pozdrav celostátního předsednictva v rámci svého příspěvku předal Štěpán Hofmann, tajemník spolku. Celý sněm uzavřely projevy nově zvolených činovníků, kde se oba zavázali k úzké spolupráci a navázání na pozitivní aktivity předchozího vedení.

Adam Havlas, předseda mSTAN Praha

Categories: Aktuality