Ve středu 26. února od 17.30 se v brněnském A-Sport Hotelu uskutečnil krajský sněm Starostů a nezávislých Jihomoravského kraje. Hlavním tématem sněmu byly nadcházející krajské a senátní volby.

Členové Mladých starostů byli při tom a pomáhali s průběhem sněmu. Vítězslav Mader, Jan Panzar a Lukáš Gross měli na starosti prezenci a vybírání členských příspěvků, krásné fotky pořídil náš člen Jakub Hrouda. Jako registrovaní příznivci hnutí STAN jsme se sněmu přímo účastnili.

Krajského sněmu se jako host zúčastnil předseda spolku Tomáš Pavelka, který představil činnost spolku, poděkoval fungující krajské organizaci mSTAN v Jihomoravském kraji a oslovil přítomné s prosbou o rozšíření členské základny spolku. Po něm vystoupil s úvodním slovem předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Následně zazněla zpráva o činnosti našeho poslaneckého klubu z úst naší jihomoravské poslankyně Jany Krutákové. Dále si vzal slovo brněnský senátor Mikuláš Bek, jenž informoval o činnosti senátorského klubu STAN. O práci našich krajských zastupitelů pak poreferoval předseda klubu zastupitelů Starostů pro jižní Moravu Drago Sukalovský. Další diskuse a přijatá usnesení v rámci sněmu se pak ubírala právě k podzimním krajským a senátním volbám.

Na závěr sněmu jsme všem přítomným rozdali propagační materiály mSTANu.

Lukáš Gross, předseda mSTAN Jihomoravského kraje

Categories: Aktuality