V úterý 29. října se uskutečnil dlouho očekávaný sněm mSTAN Středočeského kraje. Střední Čechy jsou pro hnutí Starostové a nezávislí nejsilnějším krajem, zatímco tamější mládežnická organizace byla prakticky nefunkční.

Tuto absurdní situaci tak přijela na Malostranské náměstí vyřešit nadpoloviční většina členů krajské organizace a předseda Mladých starostů Tomáš Pavelka jakožto host. Během celého sněmu panovala široká shoda na tom, že je třeba zaměřit se na rozkročení do všech koutů kraje, nabírání potenciálně aktivních členů, navázání pevné spolupráce se středočeskou buňkou „velkého“ STANu a komunikaci.

Já jako nový předseda hodlám naši aktivitu celkově zastřešit a napomoci tomu, aby se z nás stala životaschopná krajská organizace. Ta by také měla napomáhat tomu, aby značka STAN byla „in“ i mezi mladými. Chci rovněž, aby náš vztah se středočeským STANem fungoval ku prospěchu obou a ve vzájemné symbióze.

Na sněmu bylo zvoleno nové vedení ve složení: předseda krajské rady Lukáš Pilát, místopředseda Jan Mudra a tajemník Ondřej Novotný.

Lukáš Pilát, předseda mSTAN Středočeského kraje

Categories: Aktuality