Ve čtvrtek 18. června 2020 se poprvé od koronavirové krize oficiálně sešla jihomoravská organizace Mladých starostů a nezávislých, a to rovnou při příležitosti krajského sněmu. Ústředním bodem programu sněmu byla volba nového vedení.

Předsedou krajské rady mSTAN JMK byl zvolen dvaadvacetiletý Jan Panzar z Veverské Bítýšky, místopředsedou pak Michael Ulbrich z Kobylnic. Nové vedení jihomoravské organizace se chce zaměřit na rozšíření členské základny dále do regionů a iniciovat vznik oblastních klubů mSTAN v jednotlivých okresech. Další prioritou je prohlubování spolupráce s hnutím STAN a rovněž spolupráce s ostatními mládežnickými organizacemi. Prioritou letošního roku jsou podzimní krajské a senátní volby. „Velmi rádi vypomůžeme s kampaní jak Starostům pro jižní Moravu, tak i našim skvělým kandidátům do Senátu Karlovi Zitterbartovi na Vyškovsku a Tomáši Třetinovi na Znojemsku“, řekl Jan Panzar, nový krajský předseda mSTAN JMK.

Na sněmu také vystoupil jako host předseda mSTAN Tomáš Pavelka, který nastínil plány spolku. Mezi připravovanými akcemi je srpnový summer camp a dále pravidelně pořádat návštěvy institucí Parlamentu České republiky i Evropského parlamentu či debaty s vrcholnými politiky. Předchozí krajské radě za jejich dosavadní činnost pak poděkoval nově zvolený místopředseda mSTAN JMK Michael Ulbrich. „Jsem velmi rád, že se v Jihomoravském kraji podařilo vybudovat aktivní krajskou organizaci Mladých starostů. Těší mě zájem mladých lidí o politiku a věřím, že vzájemná spolupráce mladých se zkušenějšími bude pro obě strany plodná a obohacující“, uzavřel krajský předseda STAN Radomír Pavlíček.

Jan Panzar, předseda mSTAN Jihomoravský kraj

Categories: Aktuality