Na Vysočině vznikla krajská buňka mSTAN – spolku mladých a aktivních lidí, kteří podporují hnutí STAN. Předsedou vysočinských Mladých starostů se stal Vojtěch Šoula, místopředsedkyní Denisa Bláhová. Tajemnicí byla zvolena Anna Zelená.

Předsedou vysočinských Mladých starostů se stal Vojtěch Šoula, místopředsedkyní Denisa Bláhová.

„Budu rád, když se náš tým rozroste po celém kraji, abychom vytvořili různorodou skupinu lidí, kteří budou sdílet své myšlenky a postoje, aby ukázali, že mladí lidé jsou důležitou složkou společnosti a rozhodně jim není jedno budoucnost našeho kraje, našeho státu ale i celé planety,“ uvádí předseda mSTAN Vysočina Vojtěch Šoula.

Podobně mluví i místopředsedkyně Denisa Bláhová. „Ze všeho nejvíce bych chtěla, abychom napříč krajem utvořili komunitu mladých lidí, kteří by se scházeli, předávali si zkušenosti a inspirovali se. Rádi budeme v budoucnu spolupracovat na organizaci různých kulturních akcí, na kterých by vystupovali zejména umělci z Vysočiny,“ přidává se.

Jasno už mají i o tom, na co se chtějí v nové funkci zaměřit. „Jako předseda bych chtěl v našem kraji pracovat na tom, aby měli mladí lidé zájem o kraj, ve kterém žijí, a aby byli zapojení do rozhodování o budoucnosti,“ svěřuje se Vojtěch Šoula.

Zároveň doufá v těsnou spolupráci s krajskou organizací hnutí STAN. „Budu rád, když mSTAN Vysočina bude dělat v kampani support STANu. A věřím, že na oplátku dostaneme podporu na akcích a při dalších příležitostech. Nejdůležitější bude ale sdílení myšlenek a zkušenosti oběma směry, abychom zabraňovali generačním nepochopením,“ doplňuje.

Na spolupráci se těší i krajský předseda STAN Vysočina. „Vítám mladou energii, náš program z nemalé části cílí na mladé lidi. Sám jsem začínal v politice ve dvaceti letech, o čtyři roky později se stal starostou a velmi rád budu nápomocen všem, kteří se chtějí vydat podobnou cestou,“ říká Lukáš Vlček.

A jak se stát součástí mSTAN Vysočina? „Nejjednodušší cesta je napsat komukoliv, kdo už členem mSTANu je. A jelikož jsme ve 21. století, tak lze napsat i na Facebooku nebo Instagramu spolku nebo členů,“ odpovídá Šoula.

Autor: Jana Kudrhaltová (tajemnice STAN Vysočina)

Categories: Aktuality