První ročník velkého setkání členů mSTANu v Jihomoravském kraji se zkušenými politiky na různých úrovních se odehrál 1. prosince v Brně. Cílem akce, ze které by se v budoucnu měla stát tradice, je čerpat zkušenosti od kolegů a vytvářet platformu pro diskuzi a zapojení aktivních mladých lidí.

Workshopové odpoledne se odehrálo v brněnském STANovišti a bylo rozděleno do pěti tematických bloků. Moderátorskou štafetu si předávali krajský předseda Martin Vérteši a místopředseda Daniel Čmelík. 

První blok se věnoval Evropské unii v návaznosti na blížící se evropské volby. Hosty byli jihomoravští nominanti na evropskou kandidátku Petra Korlaar a Jakub Krainer. Druhý blok se věnoval komunální politice, zejména pak té brněnské. Pozvání přijali starostové brněnských městských částí Michal Marek a Martin Maleček. 

Třetí blok byl zaměřen na budoucnost mSTANu, diskutovali jsme o ní s celostátním předsedou spolku Tomášem Pavelkou. Čtvrtý blok se věnoval krajské politice a krajským volbám, plány pro volby nám představili krajský předseda STAN Radomír Pavlíček a nominant na lídra kandidátky František Lukl. Posledním blokem pak byly senátní volby, své zkušenosti z minulého roku předal opět Radek Pavlíček, o výhledu na příští rok jsme se bavili s Josefem Osičkou, kandidátem STAN v obvodu Břeclavsko.

Možnost potkávat se s aktivními a úspěšnými politiky, diskutovat a nasávat poznatky je pro členy mSTANu klíčová. Proto bylo letošní Workshopové odpoledne první z řady podobných akcí, které na jižní Moravě bude mSTAN realizovat. 

Martin Vérteši
Předseda mSTAN Jihomoravský kraj

Categories: Aktuality