9. a 10. října navštívili členové mSTAN sídlo Evropského parlamentu ve Štrasburku, kde se zúčastnili akce European Youth Event, kterou každoročně pořádá právě Evropský parlament.

„Vyrazili jsme až o den později (pozn. EYE ve Štrasburku začíná už v pátek), aby všichni naši členové mohli jít k volbám. Autobus vyrazil ve 21:00 z Brna a ve 23:30 jsme v Praze vyzvedli zbytek našich členů. Zájezd jako celek zařizovali Mladí demokraté a spolu s nimi jeli v autobusu i zástupci TOP týmu a České rady dětí a mládeže,“ uvedl tajemník mSTANu Olda Horák. 

Do Štrasburku autobus dojel s téměř hodinovým zpožděním, což mělo za následek, že se už u vstupu do areálu tvořily fronty. „Díky bohu jsme nemuseli čekat moc dlouho a asi už za půl hodiny jsme se dostali do areálu. Akce probíhala jednak ve venkovním areálu u parlamentu a pak taky v budově samotné,“ doplnil Olda.

EYE, tedy European Youth Event, sdružuje každoročně mladé lidi z celé Evropy. Tato dvoudenní akce je plná diskuzí a panelů a zároveň umožňuje mladým lidem nahlédnout do velmi zajímavých budov Evropského parlamentu.

sledovani_ysledku_voleb

„Naše skupina prozkoumala všechna přístupná zákoutí parlamentu i venkovního areálu a pak obsadila jeden ze stolů v areálu poslaneckého bufetu, kde sledovala sobotní výsledky voleb,“ vzpomínal místopředseda mSTANu Vojta Vaník. 

Další fotografie:

Categories: Aktuality