mSTAN z východu republiky na cestě do Hradce

Členové STAN i mSTAN se 23. července 2022 sjeli z celé země do Hradce Králové, aby bylo na Mimořádném sněmu STAN znovu kompletně navoleno jeho užší i širší vedení a Dozorčí rada a Rozhodcovský a smírčí výbor. Tento sněm také poupravil stanovy, odsoudil bombardování Oděsy prakticky hned po dohodě o vývozu obilí z tohoto přístavu a odstartoval „renesanci“ hnutí s novými tvářemi v čele. To šlo ruku v ruce s odhodláním čelit válce se všemi jejími důsledky, skvělou práci ministrů za STAN ostatně chválil i premiér Fiala. Došlo i na další důležitá témata související s předsednictvím i na jasnou podporu přijetí eura.

Na všech těchto rozhodnutích se podílel mSTAN skrze řadu delegátů napříč kraji. Například z kraje Moravskoslezského měli hlas hned čtyři členové a jeden přítel mSTAN, Petr Letocha, který byl také zvolen s nejvyšším počtem hlasů do Celostátního výboru. Tam se dostal i bývalý předseda a spoluzakladatel mSTAN Erich Kříž.

Předseda mSTAN Tomáš Pavelka
Mezi mSTAŇáky najdete i řadu delegátů
Vyrábíme placky!

I když mnozí mladí delegáti také pomohli s přípravou, akce by se neobešla bez našich dobrovolníků, kteří se starali o organizaci po celou dobu sněmu. Ti například registrovali delegáty, vydávali parkovací lístky a poskytovali akreditace novinářům. Také vyráběli vlastní placky, které rozdávali na delegátské stoly i všem kolemjdoucím zájemcům. Najdete na nich jednoduché motivy mSTAN stejně jako nápaditá ztvárnění hlavních tváří hnutí, třeba Víta Rakušana nebo Petry Peckové (vizte fotografie v galerii).

Ochutnávka z našich placek
Připraveni na cestu do Hradce
Přítel mSTAN a zvolený člen Celostátního výboru Petr Letocha

Jsme rádi, že jsme také mohli přispět k tečce za těžkým obdobím pro naše hnutí, a těšíme se na další spolupráci i na náš vlastní republikový sněm, který nás čeká na konci léta!

mSTAN u registrace delegátů
Categories: Aktuality