mSTAN na akci STAN

Ve dnech 11. a 12.3. 2022 se konala Programová konference STANu v prostorách kongresového hotelu Clarion na pražských Vysočanech. Cílem konference bylo seznámit veřejnost i členy a registrované příznivce hnutí STAN s tím, jak se připravit na letošní komunální volby, a to v podobě přednášek a workshopů. Téma bylo například oddlužení obce, hospodaření se zemědělskou půdou, zlepšení technologických služeb pro občany a mnohé další.

Konference byla rozdělena na dva dny, a to hlavně z důvodu, že první den posloužil veřejnosti i příznivcům a členům STANu k získání nových informací i dovedností jak od řečníků, tak i od dalších posluchačů. Mezi řečníky vystupovali zkušení politici jako Michael Kašpar (starosta Kolína), Petra Pecková (hejtmanka Středočeského kraje), Radim Sršeň (náměstek ministra pro místní rozvoj) a další. Všichni řečníci měli svá vystoupení v oddělených konferenčních sálech.

Druhý den konference byl určen už jen pro příznivce a členy. Tato část probíhala v hlavním kongresovém hotelu, kde se všichni řečníci postupně střídali. Hned na začátku se ujal slova Vít Rakušan (předseda STANu a ministr vnitra), jehož proslov potěšil a motivoval naše posluchače do letošních komunálních voleb. Jako další vystoupili například Michaela Matoušková (starostka Řečan nad Labem), Antonín Jalovec (starosta Chebu) nebo Milada Voborská (starostka městské části Praha-Stadice).

Příprava jakékoli kvalitní akce záleží především na organizaci a kolektivu mnoha lidí. Mezi ně se zapojil i mSTAN. Celkem se nás zapojilo jedenáct členů z celé republiky. Naším úkolem bylo především pomáhat krajským tajemníkům uvádět hosty do sálů, vyrábět stužky v ukrajinských barvách a razit pamětní placky. Mezi důležitými úlohami bylo i vypomáhání se stěhováním věcí, jako jsou propagační brožury, konferenční panely nebo prezenční skládací stolky. Jsme rádi, že se akce vydařila a že jsme se zároveň mohli setkat s inspirativními a zkušenými regionálními politiky.

„Stát tvoří lidé na obcích a kvalitní lidé na obcích tvoří funkční stát.“ – Věra Kovářová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a místopředsedkyně hnutí STAN

Ladislav Dostál,
člen mSTAN Střední Čechy

Categories: Aktuality