Krásné počasí v sobotu 13. dubna jsme využili k celodennímu výletu na úpatí Chřibů a k návštěvě královského města Kyjov. Kromě jihomoravských členů se připojili i členové z Moravskoslezského, Olomouckého a Jihočeského kraje a spolu se třemi nečleny jsme se tak sešli v krásném počtu 15 lidí.

Většina účastníků výletu vyrazila brzy ráno vlakem z Brna, v Bohuslavicích u Kyjova pak čekal zbytek výpravy a náš čtyřnohý doprovod, fenka Ginny. O půl desáté jsme vyrazili ostrým tempem do kopce, vstříc Kameňácké myslivně. Zanícené debaty občas protnul výklad kyjovského místostarosty a našeho krajského místopředsedy Dana Čmelíka o okolních úkazech či chystaných projektech města.

S mezizastávkou u lesní studánky jsme s velkým předstihem dorazili k myslivně, kde tak bylo dost času na obdivování místní zvířeny. V poledne se k nám na oběd připojil i kyjovský starosta a krajský náměstek František Lukl a debatoval s námi o problémech kraje.

mSTAN Kyjov

S plnými bříšky jsme se přesunuli na kyjovskou radnici, kde jsme vyslechli prezentaci Dana Čmelíka o úspěšných městských projektech a o plánech do budoucna. Po exkurzi po radniční budově a vyslechnutí mnoha historek z běžného místostarostenského života jsme se přesunuli do nedalekého Aqua v parku, nedávno vybudovaného moderního aquacentra.

V doprovodu vedoucího údržby jsme si prošli celou technologii, která zajišťuje provoz bazénů
a na závěr si ještě na venkovním hřišti střihli partičku volejbalu. Blížil se pomalu večer, takže jsme zamířili do pivovarské hospody, kde jsme u piva a dobrého jídla strávili další skoro dvě hodiny debatováním a plánováním. Jako poslední účastník akce se k nám připojil předseda mSTANu Tomáš Pavelka, který pak s některými z nás ještě zavítal do bazénu a sauny.

Z výletu jsme si kromě skvělých vpravdě letních zážitků přivezli také přihlášky tří nováčků, kteří jsou nyní už našimi plnohodnotnými členy. Tak na viděnou na krajském sněmu a v létě pod stanem!

Martin Vérteši
Předseda mSTAN – Jihomoravský kraj

Categories: Aktuality