Před Vánoci je již každoroční tradicí setkání našich členů na Dnu s mSTANem, ten se letos konal 5. prosince v Praze. Z celé republiky se sjelo téměř 30 členů, aby společně strávili odpoledne v institucích Parlamentu ČR.

Celý program jsme zahájili v Senátu PČR, kde jsme byli provedeni historickými prostory, a následně jsme v jednacím sále diskutovali se senátorem Markem Ošťádalem a ředitelem nadace KAS v Česku Tomislavem Delićem, který nám dal náhled do politické situace v Německu. Jsme moc rádi za spolupráci, kterou s nadací máme, a doufáme, že bude dále tak harmonická jako doteď.

Po senátu následoval přesun do sněmovny na klub našeho hnutí, kde jsme celý podvečer mohli debatovat s poslanci – Věrou Kovářovou, Josefem Flekem, Pavlou Pivoňkou Vaňkovou a Janou Krutákovou. Zejména jsme řešili jejich práci ve sněmovně a to, co je vlastně náplní poslance. Bylo zajímavé vidět kontrast v pohledu sněmovních nováčků a již zajetých poslanců po několikátém období.

Navečer jsme se přesunuli do sklepních prostor sněmovny a tam už proběhla neformální část celého programu. U sklenky dobrého pití a jídla jsme mohli opět upevňovat vztahy napříč kraji a pobavit se dále s poslanci, kteří s námi strávili kus svého času. Moc děkujeme a těšíme se na další taková setkání!

Zdena Kašparová
I. místopředsedkyně

Categories: Aktuality