Dne 14. listopadu jsem se zúčastnil spolu se svými přáteli natáčení pořadu Máte slovo v sídle České televize na Kavčích horách. Pro tento díl si paní moderátorka Michaela Jílková pozvala europoslance Stanislava Polčáka (STAN), dále Ivana Davida (SPD), disidentku a spoluzakladatelku OF Hanu Marvanovou, signatáře Charty 77 a diplomata Jaroslava Baštu a bývalého studentského vůdce a režiséra Igora Chauna.

Tématem tohoto dílu bylo „30 let od revoluce“. V publiku se kromě zastánců porevolučního vývoje a demokratického zřízení našli lidé, kteří zastávali spíše kritické názory ohledně 30 let svobody. Mezi kritiky byli i tací, kteří obhajovali například i komunistickou ústavu. Některé názory těchto lidí většinou postrádali jakékoliv logické odůvodnění a tudíž sloužily spíše pro pobavení.

Celý pořad se nám velice líbil. Velmi mě například potěšil následující komentář z publika : „Já, skaut a student, jsem sice tehdy ještě nebyl na světe, ale rozhodně vím, že dnes se máme nejlíp v celé naší historii, tak si prosím odpusťte své řeči o tom, že za totáče bylo líp“.“

Ondřej Pospíšil, tajemník krajské rady mSTAN Olomoucký kraj

Categories: Aktuality