Ve čtvrtek 19. září jsem se spolu s Ladislavou Rejškovou a Kateřinou Novákovou zúčastnil natáčení pořadu České televize Máte slovo s Michaelou Jílkovou. Využili jsme tuto příležitost, abychom podpořili ve studiu na Kavčích horách předsedu STAN Víta Rakušana.

Hlavním tématem večera byla chystaná ústavní žaloba na prezidenta republiky Miloše Zemana. Zazněly dále názory na rozsah pravomocí prezidenta, které vymezuje Ústava. Ve studiu jsme byli rozděleni na dva tábory: tábor podporovatelů hlavy státu a tábor stojící za ústavní žalobou.

Kromě již výše zmíněného předsedy STAN se natáčení zúčastnil na straně podporovatelů žaloby také Michal Šmarda, místopředseda ČSSD a neúspěšný kandidát sociální demokracie na post ministra kultury. Na straně druhé stáli ředitel tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček a Stanislav Grospič, místopředseda KSČM.

Od samého začátku jsme se setkali s vulgárním a agresivním chováním podporovatelů prezidenta Miloše Zemana. Během celého natáčení jsem si uvědomil, jak moc je naše společnost rozdělena a že je nezbytné se s lidmi věcně bavit. Je to snad jediná obrana proti dezinformacím, jež v průběhu večera neustále zaznívaly.

Určitě to pro mě byla velká zkušenost a jsem moc rád, že jsem dostal možnost se natáčení společně s Ladou a Kačkou zúčastnit.

Pavel Týč, člen mSTAN a divák debaty

Záznam na webu ČT: www.ceskatelevize.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Aktuality