V pátek 13. října 2023 přijali tři zástupci mSTANu pozvání na koferenci #ČESKObudoucnosti v pražském DOX centru, kterou zaštiťoval pan premiér Petr Fiala. Jak už je z názvu jasné, celý den se nesl v duchu diskuzí o budoucnosti Česka a jaké kroky jsou třeba podniknout, aby se z naší země stala mozkovna světa.

Po úvodních slovech pana premiéra Fialy, paní předsedkyně Pekarové-Adamové a představení vizí pro budoucnost v podání paní profesorky Danuše Nerudové jsme mohli vyslechnout v jednotlivých panelech inspirativní lidi z prostředí neziskových organizací, školství, politiky a podnikání. Všichni se shodli na tom, že Česko bude moct prospívat jen pokud budeme mít vzdělané občany a vyspělé školství. Na závěr vystoupil 1. místopředseda Senátu ČR Jiří Drahoš a poté jsme měli možnost při neformálním networkingu mluvit s ostatními účastníky či přímo s panelisty.

Bylo skvělé vidět, že na konferenci se pohybovalo tolik mladých lidí, kterým není lhostejné, kam se naše země ubírá a chtějí pracovat na jejím restartu. Děkujeme #ČESKObudoucnosti za pozvání, jsme rádi, že takováto platforma poukazuje na důležitá témata a kroky k vytvoření lepší budoucnosti pro nás všechny.

Zdena Kašparová
1. místopředsedkyně mSTAN

Categories: Aktuality