Dan Stark, aktivní člen mSTAN, přibližuje svůj měsíc v Bruselu.

Ze začátku musím poděkovat všem lidem kolem mSTANu, bez nich bych nemohl do Belgie vůbec odjet a zažít tak nejlepší měsíc svého života.

Nabídka, že bych se mohl účastnit stáže, ke mně přišla velice rychle. Někdo totiž vypadl z termínu a já měl zhruba 2-3 týdny na to, abych si všechno zařídil. Je to ale nabídka, která se neodmítá.

Jakmile jsem přijel do Belgie, byl jsem trochu ztracený. To se dá očekávat, když se člověk na měsíc usadí někde úplně jinde.  První dny byly naprosto hektické. Běhal jsem všude možně, vyřizoval různé kartičky, snažil se zjistit, kde se co nachází a také se pravidelně ztrácel po budově Evropského parlamentu. Dokonce i po týdnu jsem měl problém dojít do kanceláře. V procesu práce jsem se ale postupně zorientoval a zvykl jsem si na stanovený “denní režim”. Práce byla různorodá. Dělání různých rešerší na probíraná témata nebo například zajišťování taxíku pro pana europoslance Polčáka.

Další důvod, proč bych přál ostatním možnost zažít to, co jsem zažil já, je ten, že Brusel je úžasné město. Byl jsem tam v době, kdy celá Belgie žila mistrovstvím světa ve fotbale. Bylo úžasné koukat se na plné metro lidí, kteří nesou vlajky, mají pomalované obličeje a fandí svému týmu. Také mi bylo spolubydlícím doporučeno, abych navštívil Czech street party, strávil jsem pak večer tím, že jsem byl na koncertu skupin “Poletíme” a “Čechomor” u české ambasády.

Abych to nakonec shrnul jednou větou: ,,Jeďte, než vám tahle možnost uteče!“

Categories: Aktuality