První březnový víkend se nesl v duchu obdoby našeho letního kempu – zimního mSTANování. V pátek se tedy naši členové ze všech koutů republiky sjeli do Mnichova Hradiště, kde osm let starostoval Ondřej Lochman, současný poslanec za Středočeský kraj. Po přivítání a posilnění večeří jsme otevřeli jednání výkonné rady i s ostatními členy. Brainstorming byl místy přínosný i pro vedení spolku a navržené body a poznatky by mohly spolek posunout na další metu.

V sobotu ráno jsme se po krušné noci nasnídali a mohli se už vydat na prohlídku města s panem místostarostou Janem Marešem. Ten nám ukázal úspěšné projekty města jako nové nádraží, Lidický památník a nebo třeba i lavičku Václava Havla. Poté nás vzal na radnici, kde jsme mohli debatovat o útrapách a radostech vedení města. Samozřejmě nemohl chybět ani oběd a po krátké pauze na vydechnutí a odpočinku nás čekala série besed v krásném komunitním centru města. Jako prvního jsme přivítali Jana Farského, který nám odprezentoval velmi inspirativně svou cestu politikou. Následovalo krátké školení od Matěje Hlavatého o prezentaci na sociálních sítích

a neobešlo se to i bez názorných ukázek a rad, jak správně a efektivně tweetovat. V průběhu času se za námi mohl konečně podívat i pan poslanec Lochman, neboť skončilo jednání sněmovny (a dovezl nám tatranky!). Večer už byl volnější a ke konci jsme si zahráli i obdobu hry Hádej kdo?.

Nedělní ráno bylo už jen o nasnídání se a loučení. Každý z nás se opět odebral do svého regionu plný nových zážitků a inspirace. Moc děkujeme všem, kteří nám přispěli ke strávení krásného víkendu a těšíme se na další akci!

Zdena Kašparová
místopředsedkyně spolku

Categories: Aktuality