Dne 14. dubna mohla po covidové pauze opět proběhnout již tradiční akce „Den s mSTANem“.

Program jsme zahájili odpoledne prohlídkou Kramářovy vily. Po krátké bezpečnostní kontrole jsme se dostali do interiérů a měli jsme možnost si prohlídnout sídlo českých předsedů vlády. V dnešní době náš současný premiér ve vile sice nepobývá, ale mohli jsme nahlédnout do prostor, které se využívají k protokolárním řízením při významných návštěvách.

Poté jsme se přesunuli do Poslanecké sněmovny, kde nás čekala debata na téma komunálních voleb. Zde jsme mohli debatovat s výraznými osobnostmi STANu. Moc děkujeme paní místopředsedkyni Věře Kovářové, paní poslankyni Michaele Šebelové a pánům poslancům Janu Lacinovi a Petru Liškovi, že se s námi podělili o své zkušenosti z komunální politiky.

Nakonec následovala neformální část celého dne, při které jsme mohli dále debatovat s hosty, a zároveň spolu mohli strávit více času i samotní členové a navzájem se opět více poznat. Celá akce byla podpořena ze strany nadace Konrad-Adenauer-Stiftung. Spolupráce s nimi nás velmi těší a jsme také rádi, že s námi strávil část dne i Marcel Ladka, který nadaci zastupoval.

Děkujeme za účast a na dalším dni s mSTANem na viděnou!

Daniel Stark, předseda mSTANu v Karlovarském kraji

Categories: Aktuality