Dne 10. prosince se uskutečnil v Poslanecké sněmovně PČR „Den s mSTAN“.  Jakožto vloni i letos nadešel čas se setkat v příjemné předvánoční atmosféře a pobavit se jak o roku uplynulém, tak i o těch nadcházeních.

Program jsme zahájili prohlídkou Poslanecké sněmovny. Po krátké průpravě z historie přilehlých paláců se k nám připojila poslankyně hnutí STAN Věra Kovářová, která nás následně provedla prostory dolní komory Parlamentu. Po cestě do jednacího sálu jsme narazili na kanceláře klubů některých stran nebo také schodiště s portréty předešlých předsedů sněmovny. Následně náš přišel pozdravit předseda PSP Radek Vondráček. I když zastáváme rozdílné názory a odlišné hodnoty, bylo to od pana předsedy pěkné gesto. Následně jsme dorazili do jednacího sálu. Pravda je, že je mnohem menší, než se na první pohled z televize může zdát. Pokračovali jsme na terasu s výhledem na Pražský hrad a přilehlé náměstí s pomníkem Milady Horákové. Prohlídku jsme ukončili v prostorách, kde se každý týden konají tiskové konference jednotlivých politických stran či hnutí zastoupených ve sněmovně.

Po krátké pauze, v rámci níž proběhlo jednání Výkonné rady spolku, pokračoval náš program Vánočním večírkem v restauraci v dolní komoře Parlamentu. Při této příležitosti předseda spolku představil nové reklamní předměty či „merch“ mSTAN, který byl účastníkům k dispozici. Účast na večírku byla hojná, nechyběli ani vrcholní zástupci hnutí STAN v čele s Vítem Rakušanem.

Za předsednictvo mSTAN děkuji všem za účast a přeji hodně štěstí a zdraví do následujícího roku.

Štěpán Hofmann, tajemník spolku

Categories: Aktuality