Léto se pomalu chýlí ke konci, avšak nás čekají nové začátky.
29. srpna 2021 se v prostorách pražského magistrátu opět sešli mladí starostové i hosté ze všech koutů republiky, aby rozhodli o složení předsednictva na další dva roky a také se metaforicky rozhlédli před velkým krokem ke změně, jímž budou říjnové volby.

Sněm začal úvodním slovem předsedy spolku, po něm následovaly inspirativní proslovy zkušených politiků STAN i kolegů ze spřízněných mládežnických organizací. Předsednictvo pak zrekapitulovalo, jak se spolek rozvinul v uplynulých dvou letech a čemu se věnoval, načež došlo k volbě vedení.

Předseda Tomáš Pavelka, 1. místopředseda Jiří Duchek i místopředsedkyně Zdenča Kašparová obhájili mandát, jen odstupujícího místopředsedu Jakuba Šicha ve funkci nahradil Vojtěch Vaník; tajemníkem rovněž zůstává Oldřich Horák.

Účastníci setkání se zabývali i konkrétními záležitostmi ohledně předvolební kampaně včetně zahájení kampaně pro mladé. Přítomní se rozloučili závěrečným slovem staronového předsedy, pořízením společných fotografií a živou a podnětnou neformální diskusí.

Ester Weimerová, předsedkyně moravskoslezského mSTANu

Categories: Aktuality