Ve čtvrtek 26. dubna uspořádala mládežnická organizace politického hnutí Starostů a nezávislých, příhodně pojmenovaná jako mSTAN, přednášku s jedním z poslanců zvolených v dresu STANU, konkrétně s Ing. Petrem Pávkem, který ve sněmovně zastupuje zájmy voličů Libereckého kraje.

Přednáška se konala přímo v prostorách Parlamentu České republiky a nesla se převážně v neformální, přátelské a veselé atmosféře. Ostatně k pohodě mezi hosty přispěla i dobře zvládnutá organizace, kdy na ty, kteří si v jarním počasí našli čas a rozhodli se místo do parku vyrazit do Sněmovny, čekalo občerstvení, ale také víno.
Poslanec Petr Pávek se v úvodu přítomným představil, přidal několik perliček ze svého života, zmínil rovněž zajímavosti, výzvy, ale také překážky, které ho v jeho bohaté politické kariéře potkaly. Dále se v duchu názvu besedy „Byrokracie coby rakovina“ diskuze vedla na téma užitečnosti byrokracie, úředníků a celkového stavu české společnosti i úřednického aparátu jako takového.
Účastníci odcházeli z debaty plni nových informací, přejedení a přepití, s dobrým pocitem, že si na ně poslanec našel čas a věnoval jim ho opravdu mnoho a ochotně. Mladí Starostové tak pokračují v započaté tradici „besedování se zajímavými hosty“, která jistě bude s úspěchem i nadále pokračovat, příště snad i s více návštěvníky, protože v zásadě jen nižší účast poskvrnila jinak bezvadný politicko-občanský večer.

za mSTAN, Filip Maťha

Z besedy s poslancem Pávkem

Categories: Aktuality