Během třetího březnového víkendu zamířili členové mSTANu do Liberce na druhý ročník zimního mSTANování.

mSTAN a lední medvěd

Z celé republiky se v pátek v podvečer sjelo na 30 členů, mezi nimiž bylo i několik nováčků. Večer oficiálně zahájil předseda Tomáš Pavelka akci a seznámil účastníky s programem, pak jsme se v rámci neformálního večera poznávali s novými členy a také jsme si užili trochu té společenské zábavy.

Hlavní program rozdělený na více částí  začal v ranních sobotních hodinách na krajském úřadě Libereckého kraje, kde nás přivítal hejtman Martin Půta z SLK po boku s paní poslankyní Jarmilou Levko a panem náměstkem Petrem Tulpou. Tato trojice provedla naše členy krajským úřadem od střechy, kde představili město Liberec z výšky, po přízemí, kde byla prohlídka zakončena debatou s panem hejtmanem, při které jsme se dozvěděli například to, že Liberec nemá ledního medvěda.

Odpolední část programu probíhala v prostorech Liberecké radnice, kde proběhla diskuse s některými radními a zastupiteli. Následně byli účastníci provedeni budovou radnice a dozvěděli se zajímavosti o budově. Roli průvodce si na starost vzal nejmladší zastupitel Liberce Matyáš Moc. Po návštěvě radnice a krátkém osobním volnu probíhal již odlehčenější program v podobě naučně-zábavného kvízového večera. 

Nedělním programem bylo už jen společné rozloučení a odjezdy domů. Děkujeme moc představitelům města a kraje, že nám poskytli svůj čas a dali nám vhled do ukázkové regionální politiky. Taktéž děkujeme KAS za jejich podporu.

Tomáš Strašík
člen mSTAN Královéhradecký kraj

Categories: Aktuality